Fotowoltaika z MIKROFALOWNIKAMI

Bardziej wydajna

Instalacja fotowoltaiczne zawsze były dotknięte „efektem cienia”.

Prąd wyjściowy modułów fotowoltaicznych będzie miał duży wpływ, gdy moduły będą zacienione. W układzie fotowoltaicznym zmiana prądu pojedynczego modułu fotowoltaicznego wpłynie na prąd całego układu fotowoltaicznego, wpływając w ten sposób na wydajność generowaną z całego systemu fotowoltaicznego.

Jako reprezentatywna ścieżka techniczna w MLPE, mikroinwertery mają wielokanałowy MPPT, który może śledzić i konwertować moc dla pojedynczego modułu PV.

Pojedynczy zacieniony moduł fotowoltaiczny nie wpłynie na wytwarzanie energii przez inne moduły fotowoltaiczne, aby zmaksymalizować wydajność wytwarzania energii i produkcję energii.

Co więcej, wielokanałowa konstrukcja MPPT sprawia, że mikroinwertery są bardziej odpowiednie do nietypowych i spełniają bardziej niestandardowe wymagania instalacyjne.

Bardziej bezpieczna

Jako urządzenie do konwersji energii słonecznej, moduły fotowoltaiczne mogą wytwarzać energię pod wpływem promieniowania słonecznego i nie można ich wyłączyć, co prowadzi do ciągłego utrzymywania wysokiego napięcia stałego w obszarze modułu

fotowoltaicznego, gdy występuje promieniowanie.

Ku przestrodze - gdy styk zacisku DC jest słaby, łatwo jest spowodować łuk DC, powodując pożar w systemie PV. 

Tymczasem, jeśli przewód generatora PV zostanie uszkodzony, może istnieć ryzyko porażenia prądem, zagrażające bezpieczeństwu strażaków. 

Jednak mikroinwertery posiadają wielokanałową konstrukcję MPPT, każde wejście z niskim napięciem stałym, jak również cały system.

Dlatego system fotowoltaiczny z mikroinwerterami nie stwarzają ryzyka wystąpienia wysokiego napięcia prądu stałego i łuku.

W sytuacjach awaryjnych, takich jak pożar, bezpieczeństwo strażaków może być zagwarantowane - bez ryzyka porażenia prądem.

Łatwiejsza w instalacji

Instalacja systemu fotowoltaicznego wymaga profesjonalnych instalatorów. 

Ale mikroinwertery przyjmują konstrukcję plug-and-play, czyli większość prac związanych z łączeniem można zakończyć na dachu.

Dlatego w porównaniu z innymi tradycyjnymi falownikami instalacja mikroinwertera jest znacznie łatwiejsza i wymaga jedynie prostego przeszkolenia.

Łatwiejsza w monitoringu

System monitorowania mikroinwerterów może zbierać informacje o pojedynczym module fotowoltaicznym, aby wskazać sytuację każdego modułu fotowoltaicznego w czasie rzeczywistym.

Jeśli w systemie PV występuje nienormalna sytuacja, użytkownicy mogą szybko zlokalizować "przypadek", przeanalizować i naprawić problemy, a następnie przywrócić pracę instalacji za pomocą systemu monitorowania.

Nasi Partnerzy: 

Mikrofalowniki Hoymiles

obsługujące od 1 do 6 modułów, w wersji od 300W do 2.250W, 
jedno- i trójfazowe

Mikrofalowniki TSUN

obsługujące od 1 do 8 modułów, w wersji od 300W do 3.000W,
jednofazowe

Zapraszamy do SKLEPU